Ferie 2015

Ferie

Ferie

Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął nam na spotkaniach w naszym kochanym zborze. Te wolne od nauki dni wypełniły zajęcia plastyczne, modelarskie, kulinarne oraz biblijne – a na nich spotkanie z Gedeonem i Setnikiem. Zajęcia te odbywały się każdego dnia z wyjątkiem wtorku.

We wtorek mieliśmy wspólne wyjscie na lodowisko. Oprócz dzieci świetnie bawili się też rodzice i te nasze najmłodsze pociechy. Zabawa była świetna!! A po figurach na lodzie przyszedł czas na pizzę „ prosto z pieca” ! Pychota! Smakowało nawet tym, którzy na co dzień pizzy nie jadają…

Z piątku na sobotę była oczywiście NOCKA W ZBORZE! Co tam się działo! Najpierw wędrówka po biblijnym ZOO. Poznaliśmy proste prawdy wynikające z historii , w których występują zwierzęta. I tak : mrówka – Pan Bóg ceni pracowitość, nie znosi lenistwa; rybka z pieniążkiem w pyszczku – mamy być uczciwi ( i płacić podatki i rachunki) ; owieczka – Pan Jezus jest naszym Dobrym Pasterzem ; węże – Jezus Chrystus stał się naszym ratunkiem przed wieczna śmiercią ; żaby – Pan Bóg ma najwyższą władzę; oślica – powinniśmy dokonywać zawsze dobrych wyborów; przepiórki – Pan Bóg zaspakaja nasze potrzeby. A potem były „zwierzątkowe” zabawy i nasz ulubiony tunel . A na koniec wspólnie obejrzeliśmy film „ Tajemnica Dzikiego Boru „ O godz. 1.00 poszliśmy spać!

W niedzielę zakończyliśmy ferie wspólnym , zborowym obiadem, ze społecznością ze świadectwami ( bardzo budującymi! ) i super loterią z fantów zrobionych przez nas i przez nasza kochana ciocię Bożenkę.

To był naprawdę wspaniały czas! Dziękujemy Panu Bogu za to, że z nami był i tak cudownie nas błogosławił!

2015 01 Ferie

Komentowanie zamknięte.